Јагне со анасон

СОСТОЈКИ

  • кромидот – 2 кромид
  • кари во прав – 1 лажиче
  • сол
  • zucchini – 0,5 Компјутери.
  • јагне филе – 500 g
  • свеж Босилек сецкани – 2 sprigs
  • растително масло – 2 tbsp
  • лук – 3 каранфилче
  • свежо сецкани магдонос – 2 sprigs
  • анасон – 1 сијалица

ЧЕКОР-ПО-ЧЕКОР РЕЦЕПТ

Чекор 1

Месо да победи и се сече на големи парчиња. Лукот излупете, фунта. Магдонос исецка. Се мешаат месото со лук, магдонос и путер, лесно сезона со сол и црн пипер. Се остава 1 час

Чекор 2

Анасон, courgette и кромид се сече на мали коцки. Василиј расклопување
на лисјата. За да се одложи 3-4 лисја, остатокот се сече на мали парчиња, да додадете зеленчук, заедно со кари во прав, се меша добро.

Читайте также:  Blanca-стил со tapenade

Чекор 3

Тресењето на месо од маринада и пржете со одложено Василиј остава,
2 мин. на секоја страна. Да се префрлат на чинија, покријте и оставете го на топло место. Во истата тава sauté зеленчук за 7 минути Важат за месо.