Оброците на zucchini со анасон

Оброците на zucchini со анасон

Сочни задебелена труп од анасон е луковичен, варени, печени, се стави во супи и чорби. Остава личи копар, додава во салати, сосови и marinades. Inflorescence од анасон се користи во конзервирање зеленчук. И семиња како зачин и ароматичните. Не го...

Масло Provencal

Масло Provencal

Масло во Прованса или provencal beurre добра се шири на топол леб, сезона нив со варени компири. Може да се стави мали парчиња на топло месо или риба. СОСТОЈКИ кромидот – 2 кромид зелен кромид – 1 пен capers – 6 Компјутери. свежо сецкани магдонос...

Салата со јазик и tapenade

Салата со јазик и tapenade

СОСТОЈКИ оризова бела долго-жито ориз – 0.5 стакло мали говедско месо јазик – 1 парче. домати – 2 Компјутери. морков – 1 парче. зелена салата – 2 глави од зелка авокадо – 1 парче. кромид – 1 парче. сол црни маслинки за декорација – 2 handfuls За...

Пита со патка

Пита со патка

СОСТОЈКИ 200 g издувам тесто 2 Magret патка Гради 9 големи печурки 2 големи домати 1 Чаша живина купони 1 Чаша суво црвено вино голем куп на спанаќ 6 tbsp. путер 4 пен зелен кромид неколку sprigs на магдонос, мајчина душица и Босилек 1...

Crespo, снек омлет со пломби

Crespo, снек омлет со пломби

Ова јадење поздрави од Прованса, но, исто така, нашиот празник дојде на средби со тоа ќе бидат соодветни. Се служи топла или ладна – да се направи Crespo може да биде до 8 часа пред вечера. Тоа е многу едноставна, но изгледа импресивно. И полнења...