Tavë e kungull i njomë me kopër

Tavë e kungull i njomë me kopër

Lëng thickened kërcell të kopër është bulbous, të ziera, të pjekura, të vënë në supave dhe gjellë. Gjethet i ngjan dill, shtuar në salads, sauces dhe marinades. Inflorescence e kopër është përdorur në canning perime. Dhe fara si një erëz dhe...

Vaj Provencal

Vaj Provencal

Vaj në Provence ose provencal beurre mirë përhapur në zëvendësuar me bukë të ngrohtë, sezonin e tyre me patate të ziera. Ju mund të vendosni copa të vogla të nxehtë mish ose peshk. PËRBËRËSIT qepët e kuqe – 2 qepë onions gjelbër – 1 stilolaps...

Sallatë me gjuhën dhe tapenade

Sallatë me gjuhën dhe tapenade

PËRBËRËSIT oriz të bardhë të gjatë-kokërr orizi – 0.5 xhami të vogla viçi gjuhë – 1 PC. domate – 2 Pc. karrota – 1 PC. marule – 2 kokat e lakrave avokado – 1 PC. qepë – 1 PC. kripë ullinjve zi për dekorimin – 2 handfuls Për tapenade: ullinjve zi...

Byrek me kali

Byrek me kali

PËRBËRËSIT 200 g pudre 2 Magret duck Gjinjtë 9 madhe kërpudha 2 domate të mëdha 1 Filxhan me lëngun e pulës 1 Filxhan të thatë verë e kuqe të mëdha bandë e spinaq 6 tbsp. gjalpë 4 stilolaps onions gjelbër një sprigs pak e majdanoz, trumzë dhe...

Crespo, rostiçeri omelet me mbushje të

Crespo, rostiçeri omelet me mbushje të

Kjo pjatë përshëndet nga Provence, por edhe festës tonë të bashkohemi ajo do të jetë e përshtatshme. Ajo është shërbyer nxehtë apo të ftohtë, për të bërë Crespo mund të jetë deri në 8 orë para buke. Ajo është shumë e thjeshtë, por duket...