Blanca-стил со tapenade

Blanca-стил со tapenade

СОСТОЈКИ 2-3 sprigs на Босилек 100 g класичен tapenade домати – 2 Компјутери 2 средни море платика леб crumbs ЧЕКОР-ПО-ЧЕКОР РЕЦЕПТ Чекор 1 Домати сече crosswise, blanch во врела вода 30 секунди. исплакнете ја со ладна вода. Кора и семиња, месо...

Bouillabaisse, риба супа

Bouillabaisse, риба супа

Меѓу голем број на варијанти на овој легендарен Марсеј јадења постојат, до кој нашиот Tsarskaya ќе изгледа оскудните супа. Bouillabaisse често се нарекува “риба супа”. Но класичен Bouillabaisse – а комплицирано јадење, која треба да...

Туна со свежи билки и грав салата

Туна со свежи билки и грав салата

СОСТОЈКИ вар – 2 Компјутери. маслиново масло “екстра богородица” – 100 ml анасон – 1 лажиче сецкани зелена свежо сецкани магдонос – 1 лажиче сецкани зелена cilantro – 1 лажиче сецкани зелена туна стек – 4 стекови тежина 140 г Салата...

Салата со arugula, анасон и Пармезан

Салата со arugula, анасон и Пармезан

СОСТОЈКИ домати – 5 Компјутери. анасон – 1 сијалица црни маслинки проследен – неколку салата Arugula – 100 g Пармезан сирење – 50 g Refills сол крупни-grained сенф – 0.5 tsp. маслиново масло – 3 tbsp мед – 1 лажиче свежо мелен црн бибер оцетот –...

Јагне со анасон

Јагне со анасон

СОСТОЈКИ кромидот – 2 кромид кари во прав – 1 лажиче сол zucchini – 0,5 Компјутери. јагне филе – 500 g свеж Босилек сецкани – 2 sprigs растително масло – 2 tbsp лук – 3 каранфилче свежо сецкани магдонос – 2 sprigs анасон – 1 сијалица...