Blanca-style me tapenade

Blanca-style me tapenade

PËRBËRËSIT 2-3 saj Borzilok 100 g classic tapenade domate – 2 Cope 2 madhësi të mesme detit bream bukë crumbs HAP-PAS-HAPI RECETË Hapi 1 Domate të prera në crosswise, zbardh në ujë të vluar 30 sekonda. shpëlaj me ujë të ftohtë. Peel dhe fara...

Bouillabaisse, supë me peshk

Bouillabaisse, supë me peshk

Ndër numër i madh i variante të këtij legjendar Marsejë enët nuk janë të ardhshëm për të cilin tonë Tsarskaya do të duket i pakët supë. Bouillabaisse është quajtur shpesh “supë peshku”. Por klasike Bouillabaisse – komplikuar, gjellë...

Tuna me të freskëta bimë dhe bean sallatë

Tuna me të freskëta bimë dhe bean sallatë

PËRBËRËSIT bli – 2 Pc. vajin e ullirit “extra virgin” – 100 ml kopër – 1 lugë copëtuar gjelbër të freskëta copëtuar majdanoz – 1 lugë copëtuar gjelbër cilantro – 1 lugë copëtuar gjelbër biftek ton – 4 steaks peshon 140 g Sallatë piper...

Sallatë me arugula, kopër dhe lloj Djathi

Sallatë me arugula, kopër dhe lloj Djathi

PËRBËRËSIT domate – 5 Cope. kopër – 1 llambë ullinjve zi përballë një grusht sallatë Arugula – 100 g Lloj djathi djathë – 50 g Rimbushjet kripë të trashë-trashë mustardë – 0.5 lugë. vaji i ullirit – 3 tbsp mjaltë – 1 lugë fllad terren piper i zi...

Qengji me kopër

Qengji me kopër

PËRBËRËSIT qepët e kuqe – 2 qepë kerri pluhur – 1 lugë kripë kungull i njomë – 0,5 Pc. qengjit fileto – 500 g të freskëta Borzilok të grirë – 2 të saj vaj vegjetal – 2 tbsp hudhra – 3 karafil të freskëta copëtuar majdanoz – 2 të saj kopër – 1...