Vaj Provencal

Vaj në Provence ose provencal beurre mirë përhapur në zëvendësuar me bukë të ngrohtë, sezonin e tyre me patate të ziera. Ju mund të vendosni copa të vogla të nxehtë mish ose peshk.

PËRBËRËSIT

  • qepët e kuqe – 2 qepë
  • onions gjelbër – 1 stilolaps
  • capers – 6 Cope.
  • të freskëta copëtuar majdanoz – 1 çunak
  • tarragon, 1 çunak
  • gjalpë i zbutur – 100 g
  • hudhra – 2 karafil
  • fllad terren piper i zi – për shije
  • kripë – për shije

HAP-PAS-HAPI RECETË

Hapi 1

E majdanoz dhe tarragon, hiqni rrjedhin. Peel hudhër, shtypur dhe të imët pres së bashku me onions gjelbër dhe gjethet.

Hapi 2

Fetë shallots shumë e hollë. Capers copëtuar. Përzierje hudhër, bimëve, shallot, capers, pak kripë dhe me piper të zbutet gjalpi.

Читайте также:  Foshnja kthehet brinjë Provencal

Hapi 3

Naftës vënë në letër, letër apo filmi, të rrokulliset në një cilindër dhe e vënë atë në frigorifer. Para se të shërbejnë, shumë thinly fetë.