Blanca-style me tapenade

PËRBËRËSIT

  • 2-3 saj Borzilok
  • 100 g classic tapenade
  • domate – 2 Cope
  • 2 madhësi të mesme detit bream
  • bukë crumbs

HAP-PAS-HAPI RECETË

Hapi 1

Domate të prera në crosswise, zbardh në ujë të vluar 30 sekonda. shpëlaj me ujë të ftohtë. Peel dhe fara, mish të prerë në kube të gjatë. Sezonin me kripe dhe piper.

Hapi 2

Peshku të pastër, gut, shpëlaj brenda dhe jashtë, pastaj kohën e duhur të thatë. Pallto njëra anë me vajin e ullirit, të mbuluar me një shtresë të tapenade, të përziera me breadcrumbs.

Hapi 3

Vendosni vaj anësore në një fletë pjekje. Në krye të peshqve, i gjithë trupi, që të përhapet në domate feta.
Piqem në furrë preheated në 200°C për 15-20 min. Para se të shërbejnë zbukuroni me Borzilok.

Читайте также:  Domate supë me karavidhe bishtit