Sallatë me arugula, kopër dhe lloj Djathi

PËRBËRËSIT

 • domate – 5 Cope.
 • kopër – 1 llambë
 • ullinjve zi përballë një grusht
 • sallatë Arugula – 100 g
 • Lloj djathi djathë – 50 g

Rimbushjet

 • kripë
 • të trashë-trashë mustardë – 0.5 lugë.
 • vaji i ullirit – 3 tbsp
 • mjaltë – 1 lugë
 • fllad terren piper i zi
 • uthull balsamic – 1 tbsp

HAP-PAS-HAPI RECETË

Hapi 1

E kopër dhe thinly fetë. Domate të larë dhe të prerë në çdo gjysmë. E arugula, të larë, e thatë dhe përzierje në tas me kopër, e zezë ullinj dhe domate.

Hapi 2

Në një enë të vogël për të kombinuar me vaj ulliri, uthull balsamic, mustardë dhe mjaltë. Sezonin me kripe dhe piper.

Hapi 3

Hekura djathë në një të vogël rende. Organizoni sallatë në fletë, të spërkasë me lloj Djathi djathë dhe pour salcë.

Читайте также:  Ulliri, sallatë