Салата со arugula, анасон и Пармезан

СОСТОЈКИ

 • домати – 5 Компјутери.
 • анасон – 1 сијалица
 • црни маслинки проследен – неколку
 • салата Arugula – 100 g
 • Пармезан сирење – 50 g

Refills

 • сол
 • крупни-grained сенф – 0.5 tsp.
 • маслиново масло – 3 tbsp
 • мед – 1 лажиче
 • свежо мелен црн бибер
 • оцетот – 1 tbsp

ЧЕКОР-ПО-ЧЕКОР РЕЦЕПТ

Чекор 1

На анасон и ретко парче. Домати се мијат и се сечат во секој половина. На arugula, миење, сушење и се меша во сад со анасон, црни маслинки и домати.

Чекор 2

Во мал сад да се комбинираат со маслиново масло, оцетот, сенф и мед. Сезона со сол и црн пипер.

Чекор 3

Решетки сирење на мали grater. Се организира во салата на плочи, посипете ги со Пармезан сирење и прелив се прелива.

Читайте также:  Ratatouille со школки